Використання шифрів гамування та Віженера для захисту текстової інформації

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Факультет:
Кібербезпека
Кафедра:
Захист інформації

Інформація про роботу

Рік:
2020
Тип роботи:
Звіт до лабораторної роботи
Предмет:
криптографія та стеганографія
Варіант:
23 24

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” ІКТА кафедра ЗІ З В І Т до лабораторної роботи №3 з курсу: «Криптографія і стеганографія» на тему: «Використання шифрів гамування та Віженера для захисту текстової інформації» Варіант 23 ЗАВДАННЯ 1. Для шифрування методом гамування вручну зашифрувати і розшифрувати заданий текст (див. варіанти завдань) на вибраному ключі (створити самостійно) і перевірити результат шифрування з використанням програми LAB_RAB.exe. Показати процедуру шифрування/розшифрування, переваги методу, вимоги до ключа. 2. Для шифрування шифром Віженера вручну з використанням аналітичного виразу або таблиці Віженера зашифрувати і розшифрувати заданий текст (див. варіанти завдань) на вибраному ключі (створити самостійно) і перевірити результат шифрування з використанням програми LAB_RAB.exe . Показати процедуру шифрування, переваги методу, вимоги до ключа. Чи можна цей метод шифрування розглядати як метод багатоалфавітної підстановки? Варіантів у списку лише 13, тому 23 варіант буде 10: relevant national regulations ХІД РОБОТИ 1. Шифування методом гамування. Текст до шифрування: / Текст після шифрування: / Текст після дешифрування: / Гама – це спеціальна послідовність символів. Даний метод забезпечує послідовне скаладання символів початкового тексту з гамою. Метод може являтися дуже стійким при наявності довгого ключа, який не буде знайомий зловмиснику. 2. Шифрування шифром Віженера. Текст до шифрування: / Текст після шифрування: / Текст після дешифрування: / Шифр Віженера - метод багатоалфавітного шифрування тексту з використанням певного ключа або так званого ключового слова. Шифр Віженера допомагає знизити ризик частотного дешифрування тексту, та його ключ не є змінним, а отже повторюється під час проходження шифрування, з цього можна зробити висновки, що можна знайти певні відповідності між частотами відкритого і зашифрованого тексту. ВИСНОВОК В процесі виконання лабораторної роботи я працювала з програмою LAB_RAB.exe та методом гамування і шифром Віженера.
Антиботан аватар за замовчуванням

07.05.2020 19:05

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини